Menu Zavřeno

Agent Z9 Tajuplný les

Přehrát film

O filmu

film dokončen: 12. 10. 2008
doba natáčení: 2 roky
délka filmu: 13:58 min
hrálo herců: 3

Jeden z našich posledních filmů, ve kterém šlo především o hru s digitálními efekty a kloubení hraného filmu s 3D animací.
Záznam byl pořízen na VHS kameru a následně digitalizován pomocí televizní karty, tehdy z takového záznamu šlo vymáčknout maximálně 480×320. Dotáčení před zeleným plátnem probíhalo na digitální fotoaparát, je paradox, že takový záznam byl méně kvalitnější, než digitalizovaný záznam z VHS kamery (to si dnes už neumíme představit).

Původní text k filmu

Film jsme natáčeli v Českém lese (Předšumaví) asi 30 km od Domažlic směrem k Mariánským lázním, nedaleko vesničky Doubravka. V okolí jsou krásná blata, ve kterých jsme postavili malou přehradu a chatrč. Sice tyto stavby byli určeny k natáčení jiného filmu (ten se neuskutečnil), ale díky nedostatku techniky se film musel přesunout na jiný termín. A tak jsme využili nově vytvořeného místa a natočili krátký snímek Agent Z9 Tajuplný les, který je hlavně založen na tvorbě efektů.

Zajímavé bylo, představovat si bytosti a předměty, které se do filmu přidali až následovně v počítači. Například souboj s duchy vypadal ve skutečnosti velmi směšně. Ohánějící se Martin sám v lese…, či proměna vodního hada zpět na vodu.

Tento film nám od samého začátku nebylo přáno natočit. Již první potíže začaly při prvních záběrech. U kamery nám zestárla baterie a její kapacita energie byla tak nízká, že dovolovala pouhých 20 minut v terénu. I přes toto zdržování a snižování morálky, jsme základní stopáž natočily za dva dny.

Následovně byl film sestříhán, ozvučen a průběžně animován. Dále bylo potřeba natočit plno záběrů před modrým a zeleným plátnem. Hned při prvním napínání plátna se ukázalo, že zelené plátno je roztržené. Naštěstí se nám po několika dnech povedlo sehnat ohromnou zelenou plachtu od Aleše (tímto mu děkujeme). Další natáčení až do 27. 9. 2008 probíhalo už bez větších komplikací – tedy až na scházení se s týmem. Ale jednu sobotu nám kamera řekla: „NE“. Proto jsme se rozhodli k zoufalému kroku. A to využít digitální fotoaparát jako kameru a snímat obraz rovnou do počítače. Problém byl ale ten, že počítač byl čerstvě po reinstalaci a nebyly ještě nainstalovány všechny ovladače ke kartám které používáme zrovna ke střihu. Bohužel přišlo na ten ještě zoufalejší krok. Točit přímo na foťák! Naštěstí záznam není ten nejhorší. Skoro jako z kamery, jen ta mizerná světelnost a klasická foťáková trhanost obrazu. Ale naštěstí jako základ pro pozdější animování duchů to stačilo. [text 2008]

Hrají:

  • Agent Z9 – Martin Svoboda
  • Paní lesa – Veronika Svobodová
  • duchové
    • Martin Svoboda
    • Veronika Svobodová
    • Rudolf Svoboda

Fotogalerie

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“8″ sortorder=“82,81,83,84,85,86,89,87,71,72,73,74,75,76,79,78,80,77,88″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“200″ thumbnail_height=“200″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Ukázat prezentaci]“ template=“/home/www/daviart.cz/www/wp-content/themes/daviart/nggallery/gallery-daviart.php“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]
Posted in Amatérský film (archiv)

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *